KLUB MODERNÍHO PSA

Jsem “pes domácí” a budu Váš průvodce světem moderního tréninku. Je úplně jedno, jestli jsem štěně nebo dospělý, jestli jsem malý nebo velký, jestli jsem čistý nebo křížený. Je fajn vědět, v čem je moderní trénink psa jiný, v čem to bude jiné pro Vašeho psa a v čem to bude jiné pro Vás.
Protože: "trénink" není přepych, ale klíčová součást dobré péče o zvířata. Každý kdo má zvířecího miláčka by to měl pochopit jako základní fakt. Trénink je cesta k tomu, jak zkvalitnit život našich zvířat. Je to mnohem víc, než jen učit psa dělat roztomilé triky. Trénink je o tom, jak naučit psy (všechna zvířata) žít bezpečně v našem světě." Ken Ramirez, ZooNews Digest

PSÍ BIBLE = JAK TO VIDÍ PES, PLÁN UČENÍ a UKÁZKY MODERNÍHO TRÉNINKU jsou ZDE

PODÍVAT SE MŮŽETE ZDE - pouze a jen pro pobavení a představu (není to trénink)

bedýnka - odkaz je ZDE  /  stůl a lavička - odkaz je ZDE  /  slalom - odkaz je ZDE

poklop - odkaz je ZDE  /  komínky (nosework) - odkaz je ZDE  /  kameny - odkaz je ZDE

Obecný rozvoj zajistí, že budu sebevědomý, stabilní, zvědavý a hlavně aktivní. K životu potřebuji přemýšlet, snažit se, učit se a hlavně zažít ten úžasný pocit úspěchu, stejně jako jíst, pít a spát . Získáte nejen nástroje pro komunikaci a spolupráci, ale také konkrétní program na procházky. 

Určitě souhlasíte, že přivolat mě, kdykoli a kdekoli je základ. Oba to potřebujeme k bezpečnému soužití. Jenže pro mě je to docela dost složité. Protože musím mít nejen důvod s Vámi komunikovat, ale taky se to celé musím naučit. 

Chůze na vodítku bez tahání je “dobrý vtip”. Člověku to přijde jako automatické a logické, ale pro mě je to opravdu nepřirozené. Na to nestačí genetika ani domestikace. Proto je fajn to rozdělit, naučit mě každou z 5 částí zvlášť, abych to pochopil a miloval a teprve potom to celé spojit do jednoho chování.

Trénink ke spolupráci má dvě části. Ta první jak mě připravit na veterinární vyšetření a ta druhá jak mi pomoci, když mám strach nebo se zlobím. 
S veterinárním vyšetřením mi pomůže naučené chování a s problematickým chováním trénink, kontrapodmiňování nebo přesměrování chování.

CHCI VYTVOŘIT SROZUMITELNÉ PROSTŘEDÍ PRO SVÉHO PSA, PSÍ BIBLE je - ZDE

PSÍ BIBLE

PSÍ BIBLI jsme připravili jako jednoduchý a přehledný návod jak vytvořit a zajistit srozumitelné prostředí - komunikaci a spolupráci se psem. E-kniha má 12 kapitol, které obsahují jednotlivá chování - nejdřív TEORIE (jak to vidí pes), potom konkrétní PLÁN UČENÍ (jednotlivé fáze učení) a nakonec KOMIKS (ukázky tréninků) a víc nepotřebujete. Potom už jen Vy a Váš pes. Už žádné online výzvy nebo hromadné kurzy.

Garance vrácení peněz do 14dnů bez podmínek. 

Kniha obsahuje například:

 • Kapitola 1. Klikr – je reálná odměna ZDE
 • Kapitola 4. Motivační osa – nastavení očekávání ZDE
 • Kapitola 12. 5. Chování na targetu – program na procházky ZDE

CHCI SROZUMITELNOU KOMUNIKACI A SPOLUPRÁCI SE SVÝM PSEM, potřebuji PSÍ BIBLI - ZDE

Kniha má 12 kapitol
1.
   KLIKR - je reálná odměna, stejně jako peníze na účtu
2.   OBOJEK a VODÍTKO - nástroj komunikace
3.   KLEC a AUTO - kontrolovaný a bezpečný odpočinek i doprava
4.   MOTIVAČNÍ OSA - vlastní aktivita psa
5.   GESTO - ruku máte pořád sebou, tak ji využíjte
6.   PŘIVOLÁNÍ - kdekoli a kdykoli
7.   CHŮZE NA VODÍTKU - aby to pes doopravdy miloval a netahal :)
8.   VETERINÁRNÍ VYŠETŘENÍ - chování jako nástroj spolupráce
9.   KONTRAPODMIŇOVÁNÍ chování -  jak z nenávisti udělat lásku
10. PŘESMĚROVÁNÍ chování - jiné chování je a bude výhodnější
11. ADAPTABILITA chování- každá změna je nové chování
12. AKTIVITA - program na procházky

PŘÍRODNÍ ZÁKONY

Příroda už to dávno všechno vymyslela a zařídila.
Nejsou žádné pochybnosti o tom, jakou mám motivaci a rozhodně to nikdy nebyla, není a nikdy nebude láska, pohlazení, vlídné slovo nebo pamlsek. Na moje chování zásadně působí učení a prostředí, protože každá změna je úplně nové chování. Na problémy existují nástroje, např. kontrapodmiňování nebo přesměrování chování. Procházka je pro náš vztah nebezpečná, protože nemám v genech nedělat nic. Mám právo a povinnost se snažit, učit a zažít úspěch. Chování “volno” má pravidla, která se musím teprve naučit. A odpočívat potřebuji pravidelně, kontrolovaně a bezpečně min. 16h denně.

Každý PES, stejně jako každý člověk, má právo a povinnost se snažit, učit s radostí a uspět!

Souhlasím a proto potřebuji PSÍ BIBLI - ZDE

PRINCIPY UČENÍ

Principy učení a budování dovedností fungují stejně u psa jako u člověka.
Jen psí svět je jiný, protože nemám představivost. Lidský svět je jiný, protože člověk zapomněl, jak se učil chodit, psát nebo jezdit na kole.
Učit psa znamená vědět, jak se tvoří dovednost. Sekundární posilovač (např. klikr) je reálná odměna, kterou psa odměníte a proto nemusíte odměňovat pořád.
Plánovat chování a učení je jednoduché, když víte co znamená kritérium.

„Učit se bez přemýšlení je zbytečné. Přemýšlet bez učení je nebezpečné.“ Konfucius

CHCI VĚDĚT JAK TO VIDÍ PES, CHCI PLÁN UČENÍ A UKÁZKY UČENÍ, proto potřebuji PSÍ BIBLI - ZDE

O NÁS

O Psovi Domácím

Jmenuji se Aramis. Všichni to znáte, krásné roztomilé štěně a milující rodiče. První rok to ale byl doopravdy horor, táta přiznává i týrání. Trvalo to přesně 1 rok, táta to všechno platil, já to všechno prožil, ale konec dobrý, všechno dobré. To dobré je ATA (Animal Training Academy) p. Ščučky. Pravděpodobně jediná škola na světě, která má ucelený a logický koncept vzdělávání trenérů psů. Nejlepší na tom je ta kombinace - dopoledne teorie, odpoledne praxe a člověk, který je ochotný a schopný se podělit o víc jak 40 let zkušeností. Úspěšně jsme absolvovali všechny 3 stupně - trenér Junior, Senior a Professional, certifikáty ZDE.

O NÁS - proč se stát členem

Ideální je Váš souhlas s citátem: “Ve skutečnosti nemůžeme zvíře donutit se učit. Nemůžeme skutečně kontrolovat zvíře. Jediný koho můžeme kontrolovat, jediné chování, které dokážeme kontrolovat, je naše vlastní. Snažíme se, aby samo zvíře chtělo změnit svoje chování, protože zařídíme, že se mu to vyplatí.“ – Bob Bailey (biolog, trenér zvířat a „inženýr-analytik biologických systémů“. V roce 1962 se stal ředitelem výcviku námořních savců amerického námořnictva. Metodika jeho výcviku je založena na spisech BF Skinnera, Kellera a Marian Breland.
Jestli souhlasíte, potom Vás v klubu moderního psa naučíme, jak to zařídit, abych já sám chtěl svoje chování změnit a získáte odpovědi nejen na tyto otázky - BONUS,SLOVNÍK,TRÉNINKOVÝ DENÍK.

ZKUŠENOSTI

 • Iveta Linhartová
  ATA 1 a ATA 2

  Díky ATA - Jiří Ščučka Animal Traing Academy jsem přehodnotila můj pohled na psí svět. Tato akademie od základů změnila můj přístup k výchově a tréninku psů. Dnes už vím, že motivace psa je alfou a omegou každého tréninku, a že trénink je vždy o oboustranné komunikaci a nikdy nekončící dialog mezi psem a psovodem a to vždy s respektem ke zvířeti. Výsledkem je spokojený, aktivní pes, který se umí učit.

 • Betty Ouhrabka Rádlová
  ATA 1 a ATA 2

  Moderní trénink psů…co si pod tím vlastně představit. Dřív jsem svoje “akití bestie „cvičila klasikou a opravdu to NEBYLO ono. Po absolvování ATA jsem začala nad tím, co s těmi zvířaty dělám přemýšlet a musím říct, že smečka složená se tří akit a dvou bengálských koček se neuvěřitelně posunula. Zvířata žijí ve srozumitelném prostředí a i kdyby se vyskytl nějaký konflikt, mám vybudované nástroje, jakým jim pomohu situaci vysvětlit. Děkuji moc panu Ščučkovi a paní Ščučkové ATA za nový pohled na výchovu a výcvik psa

 • Aramis
  ATA 1 a ATA 2 a ATA 3

  Vždy bylo a je krásné, když argumenty a odpovědi dávají smysl. Rok jsme poslouchali, že páníček není dost důsledný a co se divíme, když jsem staford. Až v ATA nikdo neřešil kdo jsem a všechno do sebe zapadlo, protože přírodní zákony a principy učení v psím světě fungují. Konečně nikdo neposkakoval a nikdo se mnou nemanipuloval ani mě nikdo nepřemlouval. Začali jsme prostě jen srozumitelně komunikovat a spolupracovat.

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.